Trial szczawik 15-16.04
W miniony weekend brałyśmy udział w Trialu na zasadach ISDS. Startowaliśmy z Sigi w klasie I.
Dzień pierwszy
Mimo mojego wyjścia do przodu Sigi po wystartowaniu próbowała przekrzyżować outrun. Udało mi się ja zatrzymać i poprawić dobieg. Lift tez nie był idealny trochę ścięła, a fech niestety przez moje wyjście totalnie nie nadający się do oceny. Chwile trwało zanim przejęłam kontrole nad sytuacją na drivie. Reszta elementów poszła już całkiem ładnie (jak na nasze umiejętności 😅). Tak wiec dzień zakończyliśmy z ilością 54/100 punktów i 6 miejscem w ogólnej klasyfikacji.
Dzień drugi
Drugi dzień rozpoczął się lepiej od poprzedniego. Sigi wystartowała na outrun nie najszerzej ale dobiegła bez mojego odejścia od palika💪 lift mógł by być spokojniejszy, przez co owce zrobiły się nerwowe i całe sprowadzenie odbyło się slalomem omijając bramkę…🙈 niestety przy paliku jeden jagniak stwierdził że oddzieli się od stada. Myślałam że to już koniec, jednak maluch wrócił (dziękuje Kasia Kasia Olejniczak😅). Tym razem drive był bardziej nerwowy, Sigi szła ciasno i ostro. Udało nam się skończyć pozostałe elementy i zakoszarować owce.
Zawody skończyłyśmy na 5 miejscu z 12 psów 😊
Bardzo dziękuje sędziemu Łukaszowi Łukasz Noras za cierpliwe tłumaczenie nam elementów i ocen, ekipie serwisowej (Elwira Elwira Ż Noras, Marysia Maria Majewska, Tomasz Tomasz Olszewski) za niezastąpioną prace. Ciasto było pyszne, a atmosfera jeszcze lepsza 🙂
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia😁
A takie wspaniałe zdjęcia zrobiła nam niezastąpiona Dorotka Dorota Pałasz dziekuje 😘